Náhradní rodinná péče

Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy je od roku 2006 pověřená osoba v Libereckém kraji pro výkon zajišťování příprav žadatelů o osvojení, pěstounskou péči a pěstounskou péči na přechodnou dobu k přijetí dítěte do rodiny (dále jen příprava). Zadavatelem příprav je Krajský úřad Libereckého kraje, oddělení sociální práce.

náhradní rodinná péče

Informace k přípravě žadatelů

Kde příprava žadatelů probíhá:

Příprava žadatelů probíhá v prostorách Poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy v Liberci, Dvorská 445, Liberec 5 – Králův Háj.

Tel: 602 326 446, e-mail: nrp ( at ) liberec ( dot ) cz

Jak se k nám dostanete:

Spojení MHD Liberec:

Autobusem č. 21 směr Králův Háj, zastávka Školní, následně se vrátíte proti směru jízdy autobusu o cca 250 m a po Vaší levici v zahradě je budova poradny.

Tramvají č. 5 nebo 11, zastávka Textilana. Od zastávky jděte směrem k ulici Jablonecká, přejděte ji a vydejte se po dlážděné cestě do kopce ulicí Dvorskou. Od ulice Jablonecká je to cca 250 m, poradna bude po Vaší pravé ruce.

Jak a kdy se dozvíte o zařazení do přípravy

Po obdržení Vaší žádosti od KÚ budete kontaktováni sociální pracovnicí. Poté budete zařazeni do nejbližší možné přípravy s ohledem na kapacitu skupiny. Sociální pracovnice Vás kontaktuje podruhé již s informací o Vašem zařazení, a to nejpozději měsíc před začátkem Vaší přípravy. Od sociální pracovnice obdržíte itinerář jednotlivých skupinových a individuálních setkání.

příprava

Vnitřní knihovna s materiály pro účastníky

Přístup získáte po zařazení do přípravy.